Akbank Sanat Baskı Atölyesi Sergisi
twitter facebook vimeo pinterest pinterest
 
Sergi / Exhibition
 
Akbank Sanat Baskı Atölyesi Sergisi / Akbank Sanat Print Studio Exhibition
siyah, beyaz ve çok renkli / black, white & multicolour
7 Kasım - 7 Aralık 2013 / November 7th – December 7th 2013
Seçki / Selection: Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman
 
Akbank Sanat Baskı Atölyesi Sergisi
Akbank Sanat Baskı Atölyesi Sergisi
 
Akbank Sanat bünyesindeki Özgün Baskıresim Atölyesi'nde 20 yılı aşkın bir süredir Türkiye'nin önde gelen sanatçılarına serigrafi ve litografi baskıresim yapabilme imkanı sunulmaktadır. Amacımız litografi ve serigrafi tekniklerini kullanan sanatçıların yapıtlarından oluşan bir koleksiyon oluşturmaktır.

Özgün baskıresim, adından da anlaşılacağı gibi sınırlı sayıda üretilen ve her baskının numaralanarak, sanatçının imzası ile hazırlandığı bir baskı tekniğidir. Sanatçının kendisi tarafından her renk için ayrı bir kalıp çizilip hazırlandığı ve kalıpların sanatçının yönetiminde tek tek basılması ile gerçekleştirildiği bir tekniktir.

"siyah, beyaz ve çok renkli" başlıklı sergide; yaklaşık yirmi yıldır Özgün Baskıresim Atölyesi'nde yapılan çalışmalardan bir seçki sunulmaktadır.
 
Akbank Sanat Baskı Atölyesi Sergisi
Akbank Sanat Baskı Atölyesi Sergisi
 
Akbank Sanat Printmaking Studio has been offering the possibility to make serigraphy and lithography to the leading artists of Turkey for over 20 years. Our aim is to create collection of works by artists utilizing the techniques of lithography and silkscreen printmaking.

Printmaking is printing technique that produces a limited edition of works, each print numbered and with the signature of the artists. It is a technique where the artists prepares a separate matrix/screen for each color, which will then be printed one after another by the artist.

The exhibition entitled "black, white & multicolour" presents a selection of the works produced in the Print Studio during the twenty years since its inauguration.
 
Akbank Sanat Baskı Atölyesi Sergisi
 
Sergi / Exhibition: 7 Kasım – 7 Kasım 2013 / November 7th - December 7th 2013
Yer / Place: Akbank Sanat / Akbank Art Center